Fizykoterapia

  Kąpiel hydromasażu i perełkowo-ozonowa z siarczanem magnezu (sól Epsom)

  Dzięki zawartości siarki, miedzi i magnezu sól Epsom świetnie wpływa na kondycję naszego organizmu i poprawia stan zdrowia. Zawartość siarki odpowiedzialna jest za właściwości przeciwgrzybicznie, antyłojotokowe i przeciwtrądzikowe soli gorzkiej. Siarka wspomaga także oczyszczanie organizmu z metali ciężkich, leczenie zapalenia stawów i różnych form artretyzmu. Dzięki zawartości magnezu sól gorzka ma właściwości relaksujące i regenerujące, działa kojąco na układ nerwowy i wspomaga jego prawidłowe funkcjonowanie. Doskonale wpływa na układ ruchowy, wykazuje działanie przeciwbólowe mięśni oraz stawów. Ponadto sól Epsom ma właściwości przeczyszczające i odtruwające. Dodając ją do kąpieli hydromasażu lub kąpieli perełkowo-ozonowej dodatkowo:

  Łagodzi stres i relaksuje ciało

  Stres pozbawia organizm magnezu i zwiększa poziom adrenaliny. Po rozpuszczeniu w wannie z hydromasażem i perełkami magnez jest bardziej wchłaniany przez skórę i uzupełniany jest jego poziom w organizmie. Magnez wspomaga produkuję serotoniny, hormonu oddziaływującego na mózg i poprawiającego nastrój. Jony magnezu pomagają również zrelaksować się i zmniejszyć drażliwość poprzez obniżenie skutków adrenaliny. Tworzą uczucie relaksu, poprawy snu i koncentracji, pomoc dla mięśni i nerwów, aby organizm mógł funkcjonować poprawnie.

  Pomaga mięśniom i nerwom działać poprawnie oraz łagodzi bóle i skurcze mięśni

  Badania pokazują, że sól Epsom dodana do kąpieli hydromasażu lub perełkowo - ozonowcyh może pomóc uregulować poziom elektrolitów w organizmie, co zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mięśni, nerwów i enzymów. Magnez jest również znany jako pierwiastek krytyczny w zakresie prawidłowego wykorzystania wapnia, który służy jako główny przewodnik impulsów elektrycznych w organizmie, dzięki temu przynosi ulgę w bólach mięśni i łagodzenia ich stanu zapalnego.

  Pomaga zapobiegać stwardnieniu tętnic i przeciwdziała zakrzepom

  Dzięki wysokiej zawartości magnezu, kąpiele perełkowo-ozonowa z solą gorzką wspomaga pracę naczyń krwionośnych, działa rozkurczająco, zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi i zmniejsza ryzyko zawału oraz obniża ciśnienie.

  Eliminuje toksyny z organizmu

  Kąpiel perełkowo - ozonowa i siarczany z soli Epsom pomagają usunąć toksyny i metale ciężkie z komórek, złagodzeniu bólu mięśni i pomagają organizmowi wyeliminować szkodliwe substancje. Dzięki minerałom i kąpieli perełkowo-ozonowej uruchomiony zostaje proces odwróconej osmozy, który fizycznie wprowadza sól do organizmu a pobiera z niego toksyny. Dzięki przeciwgrzybicznym i bakteriobójczym właściwościom siarki można pozbyć się również przykrego zapachu stóp oraz grzybicy. Kąpiele detoksykujące stosuje się przynajmniej raz w tygodniu.

   

  icon phone ZADZWOŃ 
  +48 575 910 340                          

   

  icon mail CZEKAMY NA MAILA
  rejestracja@c-zdrowia.pl                 

   

  icon direction  ODWIEDŹ NAS, ZAPRASZAMY
   ul. Wojska Polskiego 72, Nowogard
  © 2018 Centrum Zdrowia.
  Joomla Extensions