Aktualności

  Światowy dzień dziecięcego porażenia mózgowego

  Często podkreślamy, że w Centrum Zdrowia podchodzimy do pacjenta indywidualnie, dostosowując terapię czy ćwiczenia do jego potrzeb i możliwości. Szczególnie istotne jest to w przypadku najmłodszych pacjentów, a zwłaszcza dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
  W takich sytuacjach metody usprawniania i ćwiczenia rehabilitacyjne dobieramy tak, by maksymalnie pobudzały rozwój dziecka a jednocześnie zbytnio nie obciążały go fizycznie.
  W naszej placówce korzystamy z tego, co we współczesnej rehabilitacji jest najskuteczniejsze. Rozwój układu nerwowego dziecka wspomagamy przy pomocy metody Vojty polegającej na tworzeniu prawidłowych wzorców ruchowych oraz Terapii NDT-Bobath będącej specjalistyczną metodą torującą drogi nerwowe. Metody te bazują na hamowaniu odruchów patologicznych, by w ten sposób normalizować napięcie mięśniowe i jego rozkład. Kolejną skuteczną metodą wykorzystywaną w terapii pacjentów z mpdz jest Spirotiger. Usprawnia on oddech, który u pacjentów z mpdz jest zaburzony i jego poprawa wpływa na funkcjonowanie reszty ciała. Jeśli zachodzi taka konieczność można skorzystać również z wszelkich form fizykoterapii: krioterapii, światłolecznictwa, laseroterapii, wirówek, elektroterapii czy ultradzwięków. A wspominamy o tym dziś gdyż właśnie obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.
   
  MPD kopia

   

  icon phone ZADZWOŃ 
  +48 575 910 340                          

   

  icon mail CZEKAMY NA MAILA
  rejestracja@c-zdrowia.pl                 

   

  icon direction  ODWIEDŹ NAS, ZAPRASZAMY
   ul. Wojska Polskiego 72, Nowogard
  Joomla Extensions