Aktualności

  Ostroga piętowa

  Ostroga piętowa to schorzenie, które może dać się mocno we znaki. Dokuczliwy ból może nie tylko utrudniać chodzenie, ale również nie dawać spokoju podczas odpoczynku. Zmiany te tworzą się w skutek zapalenia w miejscu łączenia kości pięty z rozcięgnem piętowym.
  Powodów tego stanu może być wiele, począwszy od urazów stopy czy stawu skokowego aż po źle dopasowane obuwie. Szczególnie podatne są osoby z płaskostopiem, pracujące w pozycji stojącej, uprawiające dyscypliny sportu, w których stopy narażone są na mocne obciążenie oraz osoby starsze. 
  Pierwszym objawem jest dotkliwy ból odczuwany w trakcie stania czy chodzenia. W miarę rozwoju schorzenia nie ustępuje on nawet podczas siedzenia, leżenia i w czasie snu. Ulgę może przynieść wizyta u fizjoterapeuty i takie zabiegi jak ultradźwięki, jonoforeza, zabiegi laserowe oraz masaż stóp. Ważne są również odpowiednio dobrane ćwiczenia normalizujące napięcie mięśniowe przeciążonych części ciała jak również praca w domu i wykonywanie prostych ćwiczeń zaleconych przez rehabilitanta, które mogą znacznie zredukować ból. Szczególnie warte polecenia są specjalistyczne wkładki odciążające bolące miejsce, które przynoszą znakomite efekty podczas leczenia.
  Serdecznie zapraszamy na konsultacje

   

  icon phone ZADZWOŃ 
  +48 575 910 340                          

   

  icon mail CZEKAMY NA MAILA
  rejestracja@c-zdrowia.pl                 

   

  icon direction  ODWIEDŹ NAS, ZAPRASZAMY
   ul. Wojska Polskiego 72, Nowogard
  © 2018 Centrum Zdrowia.
  Joomla Extensions