Aktualności

  Hallux, bolące stopy?

  Hallux to łacińska nazwa palucha czyli dużego palca u stopy. Częściej słowo hallux rozumiane jest jednak jako dolegliwość polegająca na bolesnym zniekształceniu tej części ciała. 

  Przyczyną schorzenia w medycynie określanego jako hallux valgus jest nieprawidłowe ułożenie stawów śródstopowo - palcowych powodujące dysfunkcję podczas chodu. Bardzo często jest to powiązane z płaskostopiem. Duży palec rotujący w kierunku pozostałych palców, a czasami podwijający się pod nie, powoduje zmiany w budowie stopy, wraz z którymi pojawia się ból. Najczęściej pojawia się wówczas uwypukleniem po zewnętrznej stronie u podstawy dużego palca, któremu bardzo często towarzyszy opuchlizna. W efekcie zniekształcają się części kostne śródstopia i poszerza przednia część stopy. Stąd problemy z dobraniem odpowiedniego obuwia, które nie będzie podrażniało bolącego miejsca ani powodowało otarć prowadzących do dalszego powiększania się zmian. Do tego pojawiają się odciski oraz pieczenie, a to wszystko razem wpływa na pogorszenie komfortu poruszania się. 
  Jak sobie radzić z halluxem? Zamiast korekcji samego palca zalecamy odpowiednie ćwiczenia oraz tworzoną na zamówienie, indywidualnie dopasowaną do potrzeb pacjenta wkładkę, która wymusi prawidłową pracę stopy. Wkładka uniesie łuk stopy zwiększając szansę na właściwe ułożenie palców, a tym samym zmniejszając ból i poprawiając komfort życia. 
  Zapraszamy na konsultacje.Tylko teraz, w ramach naszej akcji "Marzec dla kobiet" na szczegółowe badanie 10% zniżki

   

  icon phone ZADZWOŃ 
  +48 575 910 340                          

   

  icon mail CZEKAMY NA MAILA
  rejestracja@c-zdrowia.pl                 

   

  icon direction  ODWIEDŹ NAS, ZAPRASZAMY
   ul. Wojska Polskiego 72, Nowogard
  © 2018 Centrum Zdrowia.
  Joomla Extensions